Adunk Önnek egy gyors áttekintést azokról a kérdésekről, melyekkel gyakran találkozunk

Amennyiben nem találja azt a kérdést, melyet fontosnak tart, nyugodtan kérdezzen tőlünk az alábbi oldalon keresztül. kollégáink készségesen válaszolnak majd Önnek!

Az ügyvédi tevékenység ellátásával összefüggő munkadíj megállapítására egyedi vagy általános jogi képviselet ellátására vonatkozó megbízási szerződés alapján kerül sor. További részletekért kérjük lépjen velünk kapcsolatba.

Az ügyvédi hivatás – jogi szakértelemmel, törvényes eszközökkel és módon, a közhatalmi szervektől függetlenül – az ügyfél jogai és jogos érdekei érvényesítésének, kötelezettségei teljesítésének elősegítésére, az ellenérdekű felek közötti jogvita – lehetőség szerinti – megegyezéssel történő lezárására irányuló tevékenység, amely tevékenység magában foglalja az igazságszolgáltatásban való közreműködést.

Az ügyvéd az ügyvédi tevékenységet üzletszerűen, egyéni ügyvédként vagy ügyvédi iroda tagjaként, saját gazdasági kockázatvállalás mellett – az e törvényben meghatározott kivétellel – ügyfele megbízásából gyakorolja.

Az ügyvédi tevékenység körébe tartozik a jogi képviselet ellátása, a büntetőeljárásban védelem ellátása, a jogi tanácsadás, az okiratszerkesztés, az okirat ellenjegyzése, az ezen ügyvédi tevékenységekkel összefüggésben a szerkesztett okiratok és mellékleteik elektronikus okirati formába alakítása, és letét kezelése.
Az ügyvédek szakmai szervezete az ügyvédi kamara, mely szakmai és etikai felügyeletet gyakorol felettük és képviseli az érdekeiket.

(forrás: az ügyvédi tevékenységről szóló 2017. évi LXXVIII. törvény)

Az ügyvédjelölt az ügyvédi tevékenységet a jogi szakvizsga letételéhez szükséges joggyakorlat megszerzése érdekében ügyvéddel, európai közösségi jogásszal vagy ügyvédi irodával fennálló munkaviszony alapján munkáltatója, valamint – ha a munkaszerződés így rendelkezik – munkáltatójával egy ügyvédi társulásba vagy ügyvédi irodaközösségbe tartozó ügyvéd, európai közösségi jogász vagy ügyvédi iroda helyetteseként, utasításai szerint, azok ügyfelei számára gyakorolja.

Ügyvédi tevékenység az ügyvédi kamarai nyilvántartásba ügyvédjelöltként való felvételt követően folytatható.

Az ügyvédi tevékenységről szóló törvény alapján az ügyvédjelöltet olyan munkával kell ellátni, amelynek során elsajátíthatja az ügyvédi működéshez, valamint a jogi szakvizsga letételéhez szükséges gyakorlati ismereteket.

(forrás: az ügyvédi tevékenységről szóló 2017. évi LXXVIII. törvény)

Az élet minden területét érintik a jogi szabályozások, amelyből kifolyólag számos szabály vonatkozik ránk, melyeket be kell tartanunk az élet valamennyi területén, legyen az a munkánk, a családunk, a vagyonunk, egyéb tevékenységünk. Kifejezetten javasoljuk, hogy a jogviták elkerülése érdekében érdemes előre tájékozódni és szabályozni az életünk bizonyos területeit, mellyel kapcsolatban érdemes felkeresni egy ügyvédi irodát.

Minél előbb bevonja ügyvédi irodámat az Önt érintő fontos kérdésekbe, annál nagyobb az esélye, hogy elkerüli a különböző problémákat és megtalálja a legjobb jogszerű megoldást.

Lépjen velünk kapcsolatba már a mai napon!

Az nem kétséges, hogy miután mindenki valamilyen formában a jogszabályokkal kapcsolatba kerül, előáll olyan helyzet, amikor segítségre, tanácsra szorul, és ügyvéd közreműködését kell igénybe vennie. Vannak olyan ügyletek, illetve eljárások, amelyekben kötelező a jogi képviselet.

Természetesen ahhoz, hogy az ügyvédi megbízás létrejöjjön, előbb meg kell találni az ügyfélnek (ügynek) leginkább megfelelő ügyvédet.

Az ügyvédek kiválasztásánál az egyik legfontosabb szempont a kölcsönös bizalom, amely szempontot az ügyvédi tevékenységről szóló 2017. évi LXXVIII. törvény is beemel az általános elveit tartalmazó rendelkezései közé:

„Az ügyvédi tevékenység az ügyfél és az ügyvédi tevékenységet gyakorló közötti bizalmon alapul, amelyet mindenki köteles tiszteletben tartani.”

Ezen felül fontos a hatékony kommunikáció és meg kell lennie az összhangnak (tájékoztatásnak) a megbízó elvárásai és az ügy várható kimenetele között.

Ügyvédi irodám garantáltan tudja Önnek biztosítani a megfelelő szakmai felkészültséget, bizalmat és hatékonyságot, melyekben jelentős szerepe van, hogy az irodában dolgozik 2 ügyvédjelölt kolléga, egy titkársági asszisztens kollegina és egy ügyvéd a magam személyében.

Az ügyvédi titoktartási kötelezettség az ügyvédi tevékenység meghatározó szabálya. Ügyvédi titoknak minősül minden olyan tény, információ és adat, amelyről az ügyvédi tevékenység gyakorlója e tevékenysége gyakorlása során szerzett tudomást.

Ha az ügyvédi tevékenységről szóló 2017. évi LXXVIII. törvény (Üttv.) eltérően nem rendelkezik, az ügyvédi tevékenység gyakorlója köteles az ügyvédi titkot megtartani. E titoktartási kötelezettség kiterjed az ügyvédi titkot tartalmazó iratra vagy más adathordozóra is.

Az ügyvédi tevékenység gyakorlója az ügyvédi titokról való tanúvallomás tételét és adatszolgáltatás teljesítését bármely hatósági és bírósági eljárásban köteles megtagadni, kivéve, ha a titoktartási kötelezettsége alól felmentést kapott az ügyvédi titokról rendelkezni jogosulttól, azzal, hogy a védőként megismert ügyvédi titokról való tanúvallomás tételre és adatszolgáltatás teljesítésére felmentés érvényesen nem adható, kivéve az ügyfele sérelmére elkövetett bűncselekmény felderítéséhez és bizonyításához szükséges mértékben.

Az ügyvédi tevékenység gyakorlójának titoktartási kötelezettsége független az ügyvédi tevékenység folytatására létrejött jogviszony fennállásától, és az ügyvédi tevékenység gyakorlásának a befejezése vagy a jogviszony megszűnése után is határidő nélkül fennmarad.

(forrás: az ügyvédi tevékenységről szóló 2017. évi LXXVIII. törvény)